Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Volný čas

Tréninkové centrum a čarokrásná  příroda Krkonoš vybízí své návštěvníky k dovolené formou aktivního odpočinku. 

TIPY NA VÝLETY

Krkonoše bez bariér – stezky pro handikepované

Vycházková  stezka v Janských Lázních

Je určena handicapovaným lidem. Vede hlavně po Středním hřebeni nad secesní kolonádou, Rudolfovým  údolím směrem k Hoffmanově boudě. Část stezek je vedena po lesních cestách, část je s asfaltovým povrchem a umožňuje pohyb vozíčkářům.  

Trasa pro vozíčkáře

Historicky první horskou trasu v Krkonoších, určenou vozíčkářům, nalezneme v katastru Špindlerova Mlýna. Vydejte se po silnici směrem na Špindlerovu boudu a u Dívčích lávek odbočte do údolí Bílého Labe. Nedaleko Boudy u Bílého Labe končí dva a půl kilometrová cesta vyhovující jízdě na vozíčku. Trasa má poměrně dlouhé a táhlé stoupání, které však nepřesahuje 5 promile. Povrch je asfaltový a umožňuje relativně klidný pohyb na elektrickém i klasickém vozíčku. Zastavit se můžete v místě U Svozu u dřevěných informačních panelů s popisem místních zajímavostí nebo odpočinout na upravených odpočívadlech. Umístěno je tu dětské hřiště s prolézačkami, pískovištěm a veřejným ohništěm.

Pěšky

Příklady turistických tras: 

Z Černé hory do Pece p. Sněžkou

Janské Lázně (630 m n. m.) - lanovkou -Černá hora (1299 m n. m.) - červená tur. značka, Sokolská bouda (1265 m n. m.), Černá bouda (1260 m n. m.), Kolínská bouda (1126 m n. m.), Pražská bouda (1120 m n. m.), Bouda Mír (1059 m n. m.) - modrá tur. značka, Husova bouda (1000 m n. m.), Pec pod Sněžkou. Celkem 8,5 km

Cesta česko-polského přátelství

Cesta česko-polského přátelství  je hřebenová červeně značená turistická magistrála v Krkonoších. Asi 28 kilometrů dlouhá trasa vede z rozcestí pod Tvarožníkem podél česko-polské státní hranice kolem Sněžných jam, Petrovy boudy, Špindlerovy boudy až k boudě Slezský dům na polské straně hranice. Přes Słonecznik (kde se trasa vzdaluje od hranice do polského území) a vrchol Sněžky vede cesta dále až k hraničnímu přechodu Pomezní Boudy. 

Pěšky na Sněžku z Pece p. Sněžkou

Pec p/Sněžkou - náměstí (769 m n. m.), spodní stanice lanovky na Sněžku (864 m n. m.) - lanovkou - Sněžka (1602 m n. m.) - červená tur. značka, Slezská  bouda (1395 m n. m.) - modrá tur. značka, Luční bouda (1410 m n. m.) - červená tur. značka, Památník obětem hor (1510 m n. m.), Výrovka (1360 m n. m.), Chata na Rozcestí (1350 m n. m.) - zelená tur. značka, Severka (1080 m n.m.), Pec p/Sněžkou (769 m n.m.). Celkem 9 km.  

Na koni

Jezdecká  trasa Vítězná – Albeřice

Jezdecká trasa je značena modrou barvou, vede z Rudníku - Bolkov na Hoffmanovy boudy, dále přes Zrcadlovky (Vendlovky) do sedla na Kolínskou boudu, po modré stezce přes Javoří důl (nebo přes Vlašské boudy) do Javořího mlýna, cca 200 metrů po státní silnici k lanovce na Portášovy Boudy, směrem po modré stezce na Janovy Boudy do Spáleného Mlýna, odtud několik desítek metrů po zelené směrem k hájence KRNAP, dále po modré na Cestník a Lysečinskou boudu, dál na Starou celnici (Vápenka), odtud po Staré celní cestě na státní hranici nad Horními Albeřicemi k přechodu do Polska. 

Na kole

Přímo u tréninkového centra je zastávka cyklobusu, který Vás pohodlně dopraví až do Harrachova, Rokytnice n.Jizerou, Benecka, Černého Dolu, Janských Lázní, Pece p. Sněžkou nebo na Pomezní Boudy.  

 

Všechny typy akcí mohou být realizovány formou náhradního plnění ve smyslu zákona o zaměstnanosti č. 435/2004 Sb.