Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Letní prezentace ŠKODA Handy

13. červenec 2016Novinka

Testovací dny ŠKODA s plánovanou účastí poradců ŠHODA Handy:

Prezentace aktivit projektu ŠKODA HANDY proběhla tentokrát na Vranovské přehradě 27.8. během akce s názvem LAHOFER Author Cup. S upravenou Fabií se představil a na dotazy klientů odpovídal poradce Jaromír Hanzal.

Festival bez zábran – Rock for Churchill ve Vroutku u Podbořan, 26. – 27. 8. 2016.

Projekt Festivaly bez zábran organizuje pivovar Staropramen s podporou Národní rady zdravotně postižených ČR již několik let. Projekt umožňuje užít si hudební zážitky na různých hudebních festivalech i lidem se zdravotním postižením, a to díky instalaci bezbariérových řešení. Srpnové akce ve Vroutku se zúčastnila poradkyně ŠKODA Handy p. Zemanová, která zde byla s předváděcím vozem

ŠKODA Fabia Combi III Style, vydávala letáky ŠKODA Handy a přispěla do sbírkové akce na podporuvýroby dalších bezbariérových zařízení.

V Bystřici u Třince se 2.8. za krásného počasí a velkého zájmu příjemných návštěvníků uskutečnila další předváděcí akce z kalendáře testovacích dní ŠKODA. Přítomen byl i poradce J.Gronych s upravenou Octavii pro hendikepované.

 Ve Zlatých Horách dne 30.7. se uskutečnil další den z Testovacích jízd ŠKODA. Zlaté dny jsou městské slavnosti, jejichž součástí je historický jarmark a předvádění starých řemesel; hudebních skupin různých žánrů; jízdy na koních, rýžování zlata a dalších atrakcí pro malé i dospělé.

Této akce se zúčastnil i poradce ŠKODA Handy - Oldřich Cafourek, se speciálně upravenou Octavií Combi pro tělesně postižené. Na slavnosti se přišlo podívat mnoho návštěvníků, z nichž velká část projevila zájem vyzkoušet si vystavené vozy a dozvědět se zajímavosti o aktivitách automobilky ŠKODA.

V pátek 22.7. proběhla další z akcí “Dny testovacích jízd ŠKODA”, tentokrát s názvem “Rodina na cestách” v Olomouci. Jednalo se o dopravně preventivní akci plnou napětí a soutěží pro celou rodinu. Tématem byla problematika motorového i nemotorového pohybu malých a velkých účastníků silničního provozu. Pořadatelem bylo město Olomouc za účasti Městské policie Olomouc, Policie ČR, Vojenské policie, Autoškoly Pospíšil, Českěho červeného kříže Olomouc - první pomoc atd. Akce se zúčastnilo odhadem nad 1 500 návštěvníků. Nemalou pozornost si vysloužilo i upravené vozidlo ŠKODA Octavia, které si na přání bylo možné i vyzkoušet.

 

V sobotu 16.7. na akci Den letiště Přerov 2016 byl viděn bohatý a atraktivní program, který přilákal více než 12000 návštěvníků. Na statických ukázkách se představila letecká a pozemní technika AČR, na své si přišli i příznivci leteckých modelů. Nepovšimnutá nezůstala ani technika policie ČR a hasičského záchranného sboru.

Velký zájem diváků přitáhly i testovací jízdy automobilky ŠKODA, předvedeny byly všechny prodávané typy, včetně speciálně upraveného vozidla Octavia určeného pro handicapované. Na dotazy návštěvníků ochotně odpovídal Oldřich Cafourek - poradce projektu ŠKODA Handy.

 

V sobotu 9.července proběhla v Břeclavi akce Dny testovacích jízd ŠKODA. Zúčastnilo se cca 4000 lidí, mezi vystavenými vozy byl i jeden zástupce z projektu ŠKODA Handy s úpravou pro hendikepované motoristy.

Dny lidí dobré vůle je každoroční akce, která se koná na Velehradě ve sváteční dny 5. a 6. července a její součástí je Mezinárodní setkání vozíčkářů, kde jsme se prezentovali upraveným vozem ŠKODA Fabia z projektu ŠKODA Handy. Setkání se zúčastnilo několik desítek vozíčkářů, a kdo měl zájem mohl si prohlédnout nebo vyzkoušet upravený vůz a samozřejmě se zeptat na všechno co koho zajímalo. Jde o přátelské sekání, které je vždy zakončeno Večerem lidí dobré vůle.

Mistrovství České republiky klubů vozíčkářů ve stolním tenisu se konalo od pátku 1. do neděle 3. července ve Sportovním centru Jilemnici. Počet zúčastněných klubů a počet mužstev byl rekordní, když soutěžilo celkem 32 vozíčkářů. Jeden z aktivních účastníků J.Gronych je i zároveň poradcem pro hendikepované v rámci projektu ŠKODA Handy. Před sportovní halou si bylo možné prohlédnout nebo vyzkoušet upravený vůz ŠKODA Octavia.