Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Výměna průkazů mimořádných výhod

02. červenec 2015Novinka

Výměna průkazů mimořádných výhod a průkazů osoby se zdravotním postižením

Na Úřadech práce již probíhá výměna průkazů mimořádných výhod TP, ZTP, ZTP/P a dočasných průkazů vydaných před 1.1.2014. Všechny tyto průkazy budou dnem 31.12.2015 zrušeny bez ohledu na to, jaká je na nich vyznačena doba platnosti.

Úřad práce zasílá klientům, kteří čerpají příspěvek na mobilitu, písemnou výzvu, aby přišli prokázat nárok na své průkazy. Ti, kteří příspěvek nečerpají, žádnou výzvu neobdrží, ale i jich se výměna týká a platí pro ně stejná pravidla. Žádost o přechod nároku musí i oni podat do konce tohoto roku.

Každý žadatel o výměnu průkazu vyplní žádost, která je i v elektronické formě na portálu MPSV ČR, www.mpsv.cz. Dotazník je pouze na jednu stránku. Společně s vyplněným formulářem žádosti je nezbytné dodat také fotku velikosti průkazové fotografie (jako na občanský průkaz), Úřad práce doporučuje vyhledat a donést i rozhodnutí, na základě kterého Vám byl průkaz v minulosti přiznán. K samotnému vyzvednutí hotové průkazky je pak třeba 30 Kč.

Nenechávejte výměnu na poslední chvíli, od podání vyplněné žádosti do vystavení nového průkazu uplyne mezitím tři až čtyři týdny. Více informací dostanete od pracovníků Úřadu práce, pod který spadáte.