Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím

Zaměstnanec CAR CLUB Josef Slabý mezi finalisty celostátní soutěže

29. říjen 2013Tiskové zprávy

P r a h a / V r c h l a b í   29. října - Na slavnostním vyhlášení v prostorách Staroměstské radnice byly 23. října již potřetí rozdány tituly Zaměstnanec roku osobám se zdravotním postižením z chráněného i běžného trhu práce. V konkurenci 39 finalistů ve dvou kategoriích si letos ocenění Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP) odnesli  Magda Majo pracující jako účetní ve společnosti Siemens Ostrava, nominovaná v kategorii běžného trhu práce, a Josef Fučík z občanského sdružení Život bez bariér v Nové Pace za chráněný trh práce. Ten pracuje jako grafik a IT pracovník, ale současně poskytuje komplexní poradenství zdravotně postiženým. Oba vyznamenaní jsou upoutání na invalidní vozík. Kromě diplomu a skleněné ceny od společnosti Preciosa si mohou užít tradiční víkendový pobyt v lázních a k němu balíček kosmetiky.

Mezi finalisty soutěže byl také Josef Slabý, dlouholetý zaměstnanec firmy CAR CLUB s.r.o., která ze svých 80 zaměstnanců po celé České republice poskytuje práci 70 zdravotně postiženým spoluobčanům. CAR CLUB poskytuje produkty a služby zdravotně postiženým lidem v ČR včetně komplexního poradenství. Jsou to zejména nové vozy ŠKODA v projektu Handy Auto v generálním partnerství se ŠKODA AUTO a nabídka nejvýhodnějšího pojištění pro hendikepované v projektu Handy Card ve spojením s generálním partnerem Českou pojišťovnou. „Rádi jsme Pepu Slabého nominovali, protože kromě výborných výsledků práce je to dobrý kamarád, který je svým optimismem příkladem i zdravým lidem,“ prohlásil výkonný ředitel CAR CLUB Jaroslav Hampl. 

„Zájem se postupně zvyšuje i v kategorii běžného trhu práce, což vidíme skutečně velmi rádi,“ řekla k výsledkům soutěže ředitelka NFOZP Hana Potměšilová. Jak upozornila, zaměstnávání osob se zdravotním postižením nelze považovat za charitu, ale za běžnou součást trhu práce.

Společnost CAR CLUB do soutěže nominovala svého dlouholetého zaměstnance
Josefa Slabého, který je již šest let oporou týmu zaměstnanců společnosti. Je to profesionál, který rozumí autům a ostatním službám, jež nabízí zákazníkům. Josef Slabý je služebně nejstarším prodejcem, který působí nyní jako vedoucí Obchodního centra CAR CLUB v Chlumci nad Cidlinou a zajišťuje také chod OC v Hradci Králové.  Do funkce nastoupil na jaře 2007, většinu dalších různě hendikepovaných prodejců CAR CLUB sám zaškoloval. Přitom je ve své práci velmi úspěšný, v roce 2012 zprostředkoval prodej 19 automobilů a 20 pojistných smluv, čímž se stal našim nejúspěšnějším prodejcem za rok 2012. Celkem už pro hendikepované zajistil prodej 170 osobních vozů. Svými prodejními schopnostmi se vyrovnává i zdravým kolegům v příslušném autosalónu. Jakožto vozíčkář se dokáže navíc plně vcítit do potřeb hendikepovaných zákazníků společnosti CAR CLUB.

Tyto jeho kompetence a znalosti ho právem řadí k nejlepším prodejcům ze všech 10 Obchodních center CAR CLUB. V roce 2012 zvítězil ve vnitrofiremní soutěži o nejlepšího prodejce. Má otevřenou přátelskou povahu, je družný a veselý, rád poradí i pomůže kolegům, je sportovně aktivní. Pět let hraje rugby vozíčkářů za klub Sitting Eagles a současně je členem reprezentačního týmu (viz www.crsv.cz).

Soutěž o nejlepšího hendikepovaného zaměstnance pořádá NFOZP  ve spolupráci s  Českým rozhlasem, vydavatelstvím Economia, Sdružením automobilového průmyslu, Komerční bankou, společností LMC, která provozuje portály prace.cz a jobs.cz, Centrem andragogiky, s. r. o. a Šancí na vzdělání o. p. s.

Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením vznikl v roce 2007 v reakci na tíživou situaci postižených při vstupu na trh práce. Je jedinou neziskovou organizací, zaměřenou na zaměstnávání osob se zdravotním postižením (OZP). Informace
o všech projektech naleznete na internetových stránkách fondu: www.nfozp.cz

Pro více informací kontaktujte prosím

PhDr. Milan Smutný
PR a marketing
CAR CLUB s.r.o.
Tel.: 736 676 345
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.